Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Přelaďte včas - nový televizní signál DVB-T2 ve východních Čechách od 7.1.2020

Přelaďte včas - nový televizní signál DVB-T2 ve východních Čechách od 7.1.2020Datum konání:
7.1.2020

PŘELAĎTE VČAS!!!

NOVÝ TELEVIZNÍ SIGNÁL DVB-T2 VE VÝCHODNÍCH ČECHÁCH OD 7.1.2020

V noci z 27. na 28. listopadu 2019 odstartuje v České republice druhá vlna televizní digitalizace.   Jako první vypnou 27.listopadu 2019 své stávající vysílání ve starém standardu DVB-T vysílače Žižkov a Cukrák, jejichž signál přijímá většina domácností v Praze a středních Čechách. A hned v další vlně, tedy 7.ledna, se definitivně na nový standard DVB-T2 přeladí i vysílač Černá hora, což se dotkne řady obcí ve východních Čechách.

Přechod na DVB-T2 se týká všech, kdo přijímají televizní signál pomocí klasické pokojové nebo venkovní antény, případně společné televizní antény a dosud na modernější standard DVB-T2 nepřeladili. Diváků, kteří mají kabelovou televizi, satelit nebo sledují televizi pouze přes internet, se změny netýkají.

Pro přechod na DVB-T2 není v drtivé většině případů potřeba měnit nastavení antény. Pokud není anténa nijak upravena, např. zesilovači, filtry a podobně – stačí televizi pouze přeladit. Je však potřeba mít televizi nebo set top box, který je schopný tento nový signál přijímat. Vodítkem může být třeba web Českých radiokomunikací http://www.dvbt2overeno.cz/, kde je možné zjistit, zda dané zařízení novému standardu DVB-T2 (normě DVT-T2/HEVC nebo H.265) vyhovuje. Při koupi nového přístroje je možné se řídit kulatou zlatou samolepkou s logem DVB-T2 ověřeno.

Pro více informací navštivte:

www.digict.cz

dvb-t2 LETÁK.jpg