Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


hasičský bál 2019.png

Kominické služby

Datum konání: 16. 7. 2020

Topenářský servis.jpgTablo našich předškoláků

V přízemí obecního úřadu si můžete prohlédnout tablo našich předškoláků.

 

Tablo našich předškoláků 2 MP.jpg

 

 4. Žďárské letní slavnosti

Datum konání: 11. 7. 2020

Plakát letní slavnosti 2020 vývěsky.jpgVolné pracovní místo - ŽŠ Žďár nad Orlicí

Volné pracovní místo - ZŠ.jpgOdchyt exotického hada v místním lese

Včera v odpoledních hodinách zasahoval ochránce přírody ze záchranné stanice pro handicapované živočichy Jaroměř při odchytu cizokrajného hada, který překvapil v místním lese naše občany.  Už na první pohled bylo zřejmé, že se jedná o hada, jenž není v našich zeměpisných šířkách doma.  Had měřil odhadem 1,5 m a byl celý bílý. Naši občané duchapřítomně zareagovali a kontaktovali stanici v Jaroměři s prosbou o pomoc.  Zaměstnanec této stanice je nejdříve požádal o zaslání fotografie.  Podle fotografie byl tento had identifikován jako užovka červená v bílé variantě. 

Užovka červená je nejedovatý had divoce žijící v jižních oblastech Severní Ameriky až po severní Mexiko. Obývá sušší lesy, pole i odlesněné oblasti. Jedná se o nejrozšířenějšího a pro svou nenáročnost nejoblíbenějšího domácího hada. Jak již název napovídá, její zbarvení je do červena, ale existují i jiné formy zbarvení. Zespodu je bílá s černou "šachovnicí". Užovka červená dorůstá 140 cm – 200 cm. Ve volné přírodě se užovky živí drobnými hlodavci. Dožívají se 15-18 let.“

Po dvou hodinách přijel z Trutnova herpetolog (specialista na obojživelníky a plazy), který hada odchytil.  Had prý neměl snahu utéct, neboť mu byla zima a jelikož jde o nočního živočicha, snažil se jen schovat. I když jsou prý tito plazi chroničtí „útěkáři“, je velmi pravděpodobné, že hada se tímto způsobem zbavil nezodpovědný chovatel, neboť byl nalezen u příjezdové cesty do lesa.

 Poděkování od hejtmana

Poděkování od hejtmana.jpgMístní poplatky v roce 2020

Prosím plaťte za odpady a psy bankovním převodem. Tento způsob vítáme. Známku na popelnici vám po připsání peněz na náš účet dáme v obálce do vaší schránky.

Poplatky 2020 JPG.jpgTřídění odpadů v osadě Chotiv

Výzva-Chotiv sběr odpadů.jpgŽádost o součinnost při získávání názorů na spokojenost veřejné dopravy v našem kraji

Královéhradecký kraj žádá občany o součinnost při získávání názorů na spokojenost s veřejnou dopravou v Královéhradeckém kraji. Průzkum, který je udělán formou dotazníku, zpracovává a vyhodnocuje v rámci své bakalářské práce student Dopravní fakulty Jana Pernera.

Odpovědi jsou anonymní. Odkaz na dotazník naleznete ZDE: https://bit.ly/2VOnwmn. Děkujeme za Vaše odpovědi.AQUA - ceny vodného a stočného od 1.5.2020

AQUA ceny vodného a stočného od 1.5.2020.jpg