Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


hasičský bál 2019.png

ČEZ - Upozornění k odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů

ČEZ stromoví 2020.jpgCvičení pro ženy a dívky ve Žďáru nad Orlicí

Cvičení pro ženy a dívky.jpgPoruchová linka ČEZu

Bez šťávy 2.jpg

 

Bez šťávy 1.jpgRozpis zápasů okresního přeboru - podzim 2020

Okresní přebor - rozpis zápasů - podzim 2020.jpgOdchyt exotického hada v místním lese

Včera v odpoledních hodinách zasahoval ochránce přírody ze záchranné stanice pro handicapované živočichy Jaroměř při odchytu cizokrajného hada, který překvapil v místním lese naše občany.  Už na první pohled bylo zřejmé, že se jedná o hada, jenž není v našich zeměpisných šířkách doma.  Had měřil odhadem 1,5 m a byl celý bílý. Naši občané duchapřítomně zareagovali a kontaktovali stanici v Jaroměři s prosbou o pomoc.  Zaměstnanec této stanice je nejdříve požádal o zaslání fotografie.  Podle fotografie byl tento had identifikován jako užovka červená v bílé variantě. 

Užovka červená je nejedovatý had divoce žijící v jižních oblastech Severní Ameriky až po severní Mexiko. Obývá sušší lesy, pole i odlesněné oblasti. Jedná se o nejrozšířenějšího a pro svou nenáročnost nejoblíbenějšího domácího hada. Jak již název napovídá, její zbarvení je do červena, ale existují i jiné formy zbarvení. Zespodu je bílá s černou "šachovnicí". Užovka červená dorůstá 140 cm – 200 cm. Ve volné přírodě se užovky živí drobnými hlodavci. Dožívají se 15-18 let.“

Po dvou hodinách přijel z Trutnova herpetolog (specialista na obojživelníky a plazy), který hada odchytil.  Had prý neměl snahu utéct, neboť mu byla zima a jelikož jde o nočního živočicha, snažil se jen schovat. I když jsou prý tito plazi chroničtí „útěkáři“, je velmi pravděpodobné, že hada se tímto způsobem zbavil nezodpovědný chovatel, neboť byl nalezen u příjezdové cesty do lesa.

 Místní poplatky v roce 2020

Prosím plaťte za odpady a psy bankovním převodem. Tento způsob vítáme. Známku na popelnici vám po připsání peněz na náš účet dáme v obálce do vaší schránky.

Poplatky 2020 JPG.jpgAQUA - ceny vodného a stočného od 1.5.2020

AQUA ceny vodného a stočného od 1.5.2020.jpgJak nakládat s odpadem v době ohrožení koronavirem?

Ekokom pandemie odpady.JPGJak nakládat s odpadem v době koronavirové pandemie

Nakládání s odpady - koronavirus.jpgHarmonogram svozu bioodpadu

Harmonogram svozů.jpg