Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


hasičský bál 2019.png

PF od starostky obce našim občanům

pf 2020 final.jpgVlakový jízdní řád - 15.12.2019 - 12.12.2020

Jízdní řád vlakový 1 15.12.2019 - 12.12.2020.jpgKonkurs na ředitele - ředitelku ZŠ a MŠ v Lípě nad Orlicí

Datum konání: 27. 12. 2019

Výběrové řízení ředitel-ředitelka MŠ ZŠ Lípa nad Orlicí.jpgNový jízdní autobusový řád - Týniště n.O.-Žďár n.O.-Borohrádek-Čermná n.O. - od 15.12.2019

Jízdní řád_0911211_Týniště n_O_Albrechtice.jpgPřelaďte včas - nový televizní signál DVB-T2 ve východních Čechách od 7.1.2020

Datum konání: 7. 1. 2020

PŘELAĎTE VČAS!!!

NOVÝ TELEVIZNÍ SIGNÁL DVB-T2 VE VÝCHODNÍCH ČECHÁCH OD 7.1.2020

V noci z 27. na 28. listopadu 2019 odstartuje v České republice druhá vlna televizní digitalizace.   Jako první vypnou 27.listopadu 2019 své stávající vysílání ve starém standardu DVB-T vysílače Žižkov a Cukrák, jejichž signál přijímá většina domácností v Praze a středních Čechách. A hned v další vlně, tedy 7.ledna, se definitivně na nový standard DVB-T2 přeladí i vysílač Černá hora, což se dotkne řady obcí ve východních Čechách.

Přechod na DVB-T2 se týká všech, kdo přijímají televizní signál pomocí klasické pokojové nebo venkovní antény, případně společné televizní antény a dosud na modernější standard DVB-T2 nepřeladili. Diváků, kteří mají kabelovou televizi, satelit nebo sledují televizi pouze přes internet, se změny netýkají.

Pro přechod na DVB-T2 není v drtivé většině případů potřeba měnit nastavení antény. Pokud není anténa nijak upravena, např. zesilovači, filtry a podobně – stačí televizi pouze přeladit. Je však potřeba mít televizi nebo set top box, který je schopný tento nový signál přijímat. Vodítkem může být třeba web Českých radiokomunikací http://www.dvbt2overeno.cz/, kde je možné zjistit, zda dané zařízení novému standardu DVB-T2 (normě DVT-T2/HEVC nebo H.265) vyhovuje. Při koupi nového přístroje je možné se řídit kulatou zlatou samolepkou s logem DVB-T2 ověřeno.

Pro více informací navštivte:

www.digict.cz

dvb-t2 LETÁK.jpgDoplňkové služby integrovaného dopravního systému IREDO

KÚ Královéhradeckého kraje nás požádal o podporu v propagaci doplňkových služeb integrovaného dopravního systému IREDO. V rámci cestování je možnost využití mobilní aplikace  a call centra IDS IREDO.  Tyto služby pomáhají cestujícím orientovat se v dopravním systému, zjišťovat aktuální informace o jednotlivých vlakových a autobusových spojích, zjišťovat případná zpoždění a jejich návaznosti.

Iredo propagační leták mobil.jpg

 

iredo propagační leták.jpgModernizace tratě Týniště nad Orlicí - Choceň - vliv na životní prostředí

Upozorňujeme občany, že jsme na naší úřední desce zveřejnili výzvu k vyjádření se k dokumentací, která se týká posouzení vlivů na životní prostředí ve věci:

Modernizace traťového úseku Týniště nad Orlicí (mimo) - Choceň

Změna bude spočívat především ve zdvoukolejnění tratě, což si vyžádá novostavby opěrných a zárubních zdí, přeložky tratě, rušení vybraných železničních přejezdů, výstavbu nadjezdů (v našem případě u Tůmovky), vybavení tratě protihlukovými objekty atd.

Veřejnost může zaslat své písemné vyjádření k dokumentaci ve lhůtě 30 dnů ode dne zveřejnění informace na úřední desce kraje.

Modernizace tratě Týniště n. O. - Choceň.pdfMalé úpravy na webových stránkách obce

Malé úpravy na webových stránkách obce

Provedli jsme pár malých změn na našich webových stránkách.  Záložku AKTUALITY ve složce OBEC budeme v budoucnu věnovat pouze aktualitám, které se týkají naší obce nebo aktualitám, které byly hlášeny v místním rozhlase.   Vedle toho jsme zavedli záložku AKTUALITY Z OKOLÍ ve složce OKOLÍ, kde budeme zveřejňovat informace o kulturních a sportovních událostech v přilehlých obcích.  

Pokud chcete být emailem upozorněni na zveřejnění nových aktualit, musíte si prostřednictvím našich webových stránek aktivovat funkci „Přihlásit se k odběru novinek“.   Tuto funkci musíte aktivovat zvlášť pro:

  • AKTUALITY ve složce OBEC
  • AKTUALITY Z OKOLÍ ve složce OKOLÍ a rovněž ji nabízíme pro záložku
  • ZPRAVODAJ OBCE ve složce OBEC.

Veškeré aktuality (z obce i z okolí) jsou souběžně sdíleny přes naší Facebookovou skupinu ŽĎÁR NAD ORLICÍ.Revize katastru nemovitostí

Oznamujeme občanům, že v listopadu 2019 začnou zaměstnanci katastrálního úřadu provádět v naší obci REVIZI KATASTRU NEMOVITOSTÍ.  Revize je prováděna s cílem zajištění co největšího souladu údajů katastru nemovitostí se skutečným stavem v terénu.   Neúčast vlastníka není na překážku provedení revize, nicméně je obecně v zájmu vlastníka se v případě přizvání revize účastnit. Jen vlastník zná historii a může tak přispět k lepšímu vysvětlení a k rychlejšímu vyřešení zjištěných nesouladů.

 

Podrobné informace můžete nalézti v letáčku a průvodním dopise vydaným katastrálním úřadem – viz. příloha

Revize katastru nemovitostí letáček.pdf

Revize katastru nemovitostí dopis.pdfVeřejné bruslení - Třebechovice pod Orebem

Veřejné bruslení - Třebechovice.jpg